ABOUT
PERIODICALS
INFORMATIONAL
MESSAGES
РЕФЕРАТ
Звіт про НДР: 298 стор., 111 рис., 24 табл., 146 літературних джерел.
У звіті викладено результати дослідження формування рідкіснометалевої мінералізації в пегматитах та метасоматитах, особливості мінерального складу метаморфічних порід та гранітоїдів, акцесорної та рудної мінералізації, результати тектоно-фізичних досліджень, загальні умови метаморфізму порід в межах території досліджень. Об'єкт дослідження: рудоносні пегматити, метасоматити та вмісні метаморфічні гірські породи Шполяно-Ташлицького рудного району (Братсько-Звенигородська рудна зона).
Братсько-Звенигородська зона знаходиться у західній частині Інгульського мегаблоку Українського Щита. Структурно район приурочений до Братського синклінорію, тектонічно до зони меридіального напряму в системі Ядловсько-Трахтемирівського розлому, що пересікає Український щит. Це лінійно витягнута смуга субмеридіонального напрямку між Новоукраїнським масивом та Корсунь-Новомиргородським плутоном, що обмежується виступом гранулітової основи Голованівського блоку на сході. У геологічній будові присутні супракрустальні утворення інгулецької серії та гранітоїди кіровоградського комплексу. Рудні мінерали концентруються в межах полів поширення пегматитових тіл (пегматитах та змінених навколо пегматитових зонах), а також в межах метасоматичних перетворень порід базитового складу. Результати петрографо-мінералогічного та ізотпно-геохімічного вивчення графіту з вмісних порід вказують на первинно-осадовий характер метаморфітів. Методи дослідження: польові геолого-геофізичні, тектонофізичні, петрографо-мінералогічні, електронна мікроскопія та мікроаналіз, ізотопно-геохімічні.
Authors:
Курило Сергій Ігорович, Бельський Володимир Миколайович
Other authors:
Лижаченко Н.М., Мичак С.М., Косуля С.В.
Keywords:
Український щит, інгульський мегаблок, братсько-звенигородська зона, рідкіснометалева мінералізація, пегматити, акцесорна мінералізація, графіт.
Head of the research:
Курило Сергій Ігорович
Registration Card (RC):
0118U006497
Execution period of the research:
2018 - 2019
LANGUAGES
KEYWORDS