ABOUT
PERIODICALS
INFORMATIONAL
MESSAGES
РЕФЕРАТ
Звіт про НДР: 186 стор., 36 рис., 39 табл., 305 джерел.
У звіті репрезентовано результати проведених систематичних досліджень особливостей розподілу благородних металів в опорних розрізах ранньодокембрійських метаморфічних формацій Криворізької та Західно-Інгулецької структур Українського щита, до яких тяжіють багаточисленні геохімічні аномалії та рудопрояви Mo, U, V, Zn, Cu, Au, Ag.
В Криворізькій зоні вуглецеві породи відзначаються на різних рівнях розрізу криворізької серії, але найбільш потужні розрізи вуглецевих порід притаманні для верхньої – гданцівської світи. Кількість графіту в них складає 2-8%, але в локальних ділянках вуглецеві сланці вміщують до 30-40% графіту. Високовуглецеві породи, за своїми ізотопно-геохімічними характеристиками подібні до шунгітів Карелії, виявлені в сланцевих товщах гданцівської світи на Млинківській ділянці.
Суттєве підвищення концентрацій Pb, Zn, Ag, Au відзначається на ділянках привнесення вуглеводнів глибинними флюїдами. Інтенсивно тектонізовані вуглецеві породи і просторово пов'язані з ними сульфідно-кварцево-аргілізитові метасоматити мають яскраво проявлену геохімічну спеціалізацію з високим геохімічним фоном Au, (Pt, Pd).
Максимальні вмісти Cu, Zn, Ag, Au фіксуються в зонах тектоно-метасоматичних перетворень графітвміщуючих порід з проявами шунгітоподібних порід (δ13С до -35‰), горизонтів специфічних доломітів (δ13С до +12,8‰), що вказує на перспективність детального дослідження рудопроявів типу «контакту К2-К3». Вивчення нетрадиційних типів корисних копалин дозволить розширити мінерально-сировинну базу Криворізького регіону.
Authors:
Other authors:
Keywords:
КРИВОРІЖЖЯ, ВУГЛЕЦЕВІ, ПАЛЕОПРОТЕРОЗОЙ, ЗРУДЕНІННЯ, БЛАГОРОДНІ МЕТАЛИ, метасоматити
Head of the research:
Registration Card (RC):
0108U009342
Execution period of the research:
2009 - 2013
LANGUAGES
KEYWORDS