Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України

Результати мінералогічних досліджень мінералізації навколорудних метасоматитів Станкуватського та Полохівського рудних полів

Призначення розробки: для підвищення комерційної вартості родовища, оскільки родовища літієві переходять в розряд комплексних цинк-мідно-олово-тантал-ніобій-літієвих.

Місце впровадження: Пошуково-зйомочна експедиція № 46 КП «Кіровгеологія», 2020 р.

Перспективи подальшого використання: при проведенні геолого-розвідувальних робіт на рудопроявах та родовищах

 

        Співробітники відділу радіогеохронології Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України виконали рудно-мінералогічні дослідження навколорудних метасоматитів в контакті літієвих пегматитів з базитами та ультрабазитами Станкуватського та Полохівського рудних полів (рис.), які представлені зоною біотитизації на екзоконтакті, що збагачена на Rb і Cs, а в ендоконтакті утворюються холмквістит, турмалін, фторапатит, трифілін та тантало-ніобати.

                          

Рис. Геологічна карта Станкуватського та Полохівського рудних полів (Інгульський мегаблок Українського щита).

 

     Апатит-кордієритовий метасоматит є новим типом рідкіснометалевої мінералізації в Українському щиті, був виявлений в екзоконтакті літієвих пегматитів з метапелітами на Полохівському родовищі. Вік формування апатит-кордієритових метасоматитів складає 1957-1961 млн. років.

Проєкт: «ЛІТІЄВІ РУДИ СТАНКУВАТСЬКОГО І ПОЛОХІВСЬКОГО РУДНИХ ПОЛІВ (МІНЕРАЛОГІЯ, ГЕОХІМІЯ)», 2016-2020 р.р.

Виконавці: чл.-кор. НАН України Степанюк Л.М., Сьомка В.О., Бондаренко С.М., Довбуш Т.І., Висоцький О.Б., Котвіцька І.М.

2022-07-26 14:13:53