ПРО ІНСТИТУТ
ПЕРІОДИЧНІ
ВИДАННЯ
ІНФОРМАЦІЙНІ
ПОВІДОМЛЕННЯ
Лекція, семінар
2023-12-13 14:00:00 -
2023-12-13 15:30:00
13 грудня 2023 року в он-лайн форматі відбувся Круглий стіл за темою "Стратегічна мінеральна сировина України: перспективи розвитку". Його ініціаторами та активними учасниками стали Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро), Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України (м. Київ) та Криворізький національний університет (м. Кривий Ріг), а також Дніпропетровська обласна рада, Дніпропетровська обласна асоціація органів місцевого самоврядування, навчально-науковий центр «Школа бізнесу» НТУ «Дніпровська політехніка».
Метою круглого столу стало обговорення перспектив розвитку мінерально-сировинної бази рудних і нерудних корисних копалин України в контексті розвитку стратегічних галузей промисловості та євро інтеграції.
Головна увага в роботі круглого столу приділялась перспективам розвитку гірничодобувних і переробних галузей промисловості Дніпропетровщини та стратегії розвитку мінерально-сировинної бази України в умовах повномасштабної війни. Дніпропетровська область посідає перше місце в країні за запасами таких корисних копалин як залізо, марганець, уран, багато видів будівельних матеріалів. Завдяки роботі підприємств гірничо-металургійного комплексу частка Дніпропетровщини у ВВП України під час повномасштабної російської агресії в 2022 році становила 15,5%.
В роботі круглого столу взяли участь Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Дмитро Грищак, Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, начальник відділу екології Дніпропетровської обласної ради Сергій Березань.
Від Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України в роботі круглого столу взяли участь:
- заступник директора, член-кореспондент НАН України Леонід Степанюк, який у своїй доповіді «Аналітична база Інституту геохімії мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України» повідомив про стан і перспективи розвитку наукових досліджень та наявний лабораторно-аналітичний потенціал ІГМР НАН України;
- завідувач відділу, доктор геологічних наук Віталій Сукач презентував доповідь «Перспективи європейського науково технічного співробітництва в рамках програми «Горизонт Європа» в якій відмітив необхідність активної інтеграції українських науковців до європейської спільноти та кооперації на цьому шляху українських партнерів різних сфер геологічної галузі;
- старший науковий співробітник, доктор геологічних наук Леонід Ісаков у доповіді «Пегматити Східної частини Українського щита як мінеральна база кварц-польовошпатової сировини та рідкісних металів» акцентував увагу про важливість вивчення та освоєння родовищ польового шпату.
Від Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» активну участь взяли проректор з наукової роботи, доктор геологічних наук Ігор Нікітенко, проректор з навчальної роботи, професор Юрій Хоменко, доктор геологічних наук, професор Марина Рузіна та інші.
З результатами обговорення було прийнято Рішення круглого столу.
МОВИ
КЛЮЧОВІ СЛОВА