Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України

Довідник «Українська номенклатура мінералів» Ганна Кульчицька, Дарія Черниш, Лариса Сєтая

У Видавничому домі Академперіодика НАН України вийшло друком довідкове видання "Українська номенклатура мінералів». Довідник підготовлено відповідно до Ухвали Термінологічної комісії при Українському мінералогічному товаристві (УМТ) щодо правопису і способу утворення українських назв мінералів. Автори – співробітники Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України, президент УМТ доктор геологічних наук Ганна Кульчицька та члени Київського відділення УМТ – кандидат геологічних наук Дарія Черниш та Лариса Сєтая.

Презентація книги відбулася 8 грудня 2022 року на урочистому засіданні Вченої ради Інституту та УМТ з нагоди 110-річниці з дня народження академіка АН УРСР Євгена Лазаренка в малому конференц-залі Інституту.

Малий конференц-зал Інституту. Урочисте засідання Вченої ради. Презентація книги

Довідник містить інформацію про 7 тис. мінералів, зокрема про 5,78 тис., затверджених до 2021 року: назву мінералу трьома мовами, найголовніші дані про хімічний склад і структуру, статус мінералу або його назви, рік затвердження, походження назви. Для кожного затвердженого виду наведено кристалохімічні формули, дані про сингонію кристалів, приналежність до найбільших груп, наявність поліморфних модифікацій, дати відкриття, перевизначення й перейменування, етимологію назви, країну знахідки. Для затверджених видів подано абревіатуру назви, рекомендовану для використання у публікаціях.

Основна мета видання — створити нормативну базу назв мінералів українською мовою, адаптовану до рекомендацій Міжнародної мінералогічної асоціації.

Бібліографічний опис видання

Г. Кульчицька, Д. Черниш, Л. Сєтая; Українська номенклатура мінералів. — /Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України; Українське мінералогічне товариство/. — Київ. Академперіодика, 2022. — 547 (44,53). — 110. — ISBN 978-966-360-463-3.

Для науковців, педагогів, музейних працівників мінералогічного профілю.

Електронна версія довідника доступна за посиланням:
Довідник «Українська номенклатура мінералів», 2022 р.

За інформацією автора книги президента УМТ
доктора геологічних наук Ганни Кульчицької