Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України

Монографія «Унікальний метеорит Кримка», 2022 р. Автори: Семененко В.П., Гіріч А.Л., Шкуренко К.О.

У Видавництві «Наукова думка» НАН України в 2022 році вийшла друком монографія «Унікальний метеорит Кримка». Автори – науковці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України.

Монографія містить узагальнені напрацювання вітчизняних та закордонних дослідників по вивченню метеорита Кримка.

З першого розділу монографія захоплює читача мало відомими фактами з історії падіння метеоритного дощу Кримка і збором його зразків переважно місцевим ентузіастом Павлом Лаврентійовичем Романюком. Завдяки йому процес пошуку і документування зразків метеорита був взірцевим, внаслідок чого вдалося зібрати їх так багато. В процесі читання вона відкриє секрети унікальності цього метеорита, знайомить з речовиною, яка не була більше ніде знайдена, при відкриває завісу історії зародження малих планет та покаже тернистий шлях метеоритів в космосі.

Прочитавши цю книгу, кожен зрозуміє, чому слід вивчати космічну речовину, в чому її цінність і які багатства вона може нам принести.

Фото. Фрагмент індивідуального зразка метеорита Кримка вагою 71,7 г. На поверхнях зрізу чітко видно хондритову текстуру.

Фото. Сканувальні електронно-мікроскопічні зображення: а –тонкозернистого ксеноліту BK13 з “хондритовою” текстурою в полірованому шліфі хондрита

Кримка (зображення виконано у відбитих електронах). Метеорити з таким складом на Землі невідомі; б –зерна до сонячного гібоніту, хімічно виділеного з тонкої фракції метеорита Кримка в Інституті Карнегі (Вашингтон) (зображення виконано у вторинних електронах, фото люб’язно надане Ларрі Ніттлером).

Бібліографічний опис видання:

Семененко В.П., Гіріч А.Л., Шкуренко К.О.; Унікальний метеорит Кримка. /Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України /. – Київ. ДП «НВП «Видавництво «Наукова Думка» НАН України», 2022. – 223 с. (19). – Тираж 100 прим. – ISBN 987-966-00-1819-8.

Електронна версія доступна за посиланням Унікальний метеорит Кримка