ПРО ІНСТИТУТ
ПЕРІОДИЧНІ
ВИДАННЯ
ІНФОРМАЦІЙНІ
ПОВІДОМЛЕННЯ
Звіт про НДР: 1 книга, 86 сторінок, 31 ілюстрація, 22 таблиці, 43 посилання.
Об’єкт дослідження – колекція зразків гематитових руд Криворіжжя, зразки з хвостосховища шахти «Северная» ім. В.А. Валявко .
Мета роботи: Створення комплексу лабораторного обладнання для апробації нових способів виробництва залізорудних концентратів з важко збагачувальної залізорудної сировини, що включає газогенератор для отримання відновлювальних газів, реактор для перетворення слабомагнітних оксидів та гідроксидів заліза в сильно магнітний магнетит та сепаратор для розділення рудних і нерудних мінералів в залізорудній сировині.
Методи дослідження та апаратура: метод магнітометрії (магнітометр з датчиком Хола), рентген-флуоресцентна спектроскопія (ARL Optim'X WD), метод дифракції рентгенівських променів (ДРОН-4М), термомагнітні дослідження, ЯГР-спектроскопія.
Результати та їх новизна: Створено діючу лабораторну установку для перетворення слабомагнітних залізних руд у сильномагнітні руди, шляхом нагрівання у присутності крохмалю та установки для випалювання руд у відновлювальному газовому середовищі. Створено пристрій для сепарації сильномагнітних залізних руд в змінному магнітному полі. Досліджено режими фазових перетворень колекції зразків та модельних зразків гематит-кварц в газовому середовищі. Визначено оптимальні час, температури, кількості твердого палива, швидкості току газів-відновників для здійснення фазового перетворення гематит-магнетит. Методом дифракції рентгенівських променів підтверджено, що гематит перетворюється в магнетит. Розраховано технологічні показники, отримані за створеним методом збагачення та зі стандартними методами збагачення залізних руд та показано, що вихід залізорудного концентрату за створеним методом (66,1 %) вища за такий показник для стандартних методів, а концентрація заліза в концентраті більша (69,7 %). Сформульовано механізми фазових перетворень слабомагнітних залізовмісних мінералів в газовому середовищі. Новизна отриманих результатів полягає в тому, що процедура перетворення не потребує високих температур та великих кількостей відновників.
Рекомендації щодо використання результатів роботи: отримані результати можуть бути використані для вирішення проблем переробки залізних руд Кривого Рогу, та для вирішення екологічних проблем Криворіжжя.
Автори:
Алексейцев Юрій Олександрович
Багмут Микола Миколайович
Бондаренко Сергій Миколайович
Інші автори:
Брик О.Б., Юшин О.О., Дудченко Н.О.
Ключові слова:
Керівник:
Пономаренко Олександр Миколайович
РК:
0115U002878
Роки виконання:
2015 - 2015
МОВИ
КЛЮЧОВІ СЛОВА