ПРО ІНСТИТУТ
ПЕРІОДИЧНІ
ВИДАННЯ
ІНФОРМАЦІЙНІ
ПОВІДОМЛЕННЯ
РЕФЕРАТ
Об’єкти дослідження – метеорити.
Мета роботи – вивчення фізико-хімічних процесів утворення та еволюції мінеральної речовини в доакреційний і в акреційний періоди розвитку протопланетної газо-пилової туманності, в материнських тілах метеоритів, а також в метеоритах на земній поверхні. Методи дослідження – оптично- та електронно-мікроскопічні, енергодисперсійний, рентгеноспектральний, рентгеноструктурний, мессбауерівська спектроскопія.
Наведено результати досліджень тонкозернистої речовини хондритів, як важливого продукту акреції мінерального пилу протопланетної туманності, нанозерен, нових або рідкісних мінералів, а також мінералів-індикаторів умов еволюції материнських тіл в космосі і метеоритів на Землі. Вперше в метеоритах виділено три генетичні типи нанорозмірних зерен мінералів (примітивний конденсаційний, метаморфогенний і екзогенний), а також діагностовано самородний вольфрам. Наведено характеристику примітивної речовини в оболонках хондр метеориту Кримка: зроблено висновок про хімічну неоднорідність мінерального пилу протопланетної туманності, яка могла мати як просторовий, так і хронологічний характер.
Вивчено структурно-мінералогічні особливості нікелистого заліза та сульфідів заліза в примітивному ксеноліті вуглистого хондриту Allende та у змінених ударним метаморфізмом звичайних хондритах. Вперше вивчено морфологічні особливості фосфідів заліза в паласитах. Встановлено, що основними продуктами земного вивітрювання Fe,Ni-металу є суміші оксидів і оксигідроксидів заліза.
Автори:
Інші автори:
В. П. Семененко, А. Л. Гіріч, А. Л. Гіріч, С. Н. Ширінбекова, К. О. Шкуренко, Т. М. Горовенко, А. М. Розко, Т. І. Коромисліченко
Ключові слова:
метеорити, хондрит, паласити, протопланетна туманність, первісна речовина, пилова компонента, МІНЕРАЛИ, вивітрювання
Керівник:
Семененко Віра Пантелеївна
РК:
0111U001008
Роки виконання:
2011 - 2015
МОВИ
КЛЮЧОВІ СЛОВА