ПРО ІНСТИТУТ
ПЕРІОДИЧНІ
ВИДАННЯ
ІНФОРМАЦІЙНІ
ПОВІДОМЛЕННЯ
РЕФЕРАТ
Звіт по НДР: 150 стор., 68 рис., 14 табл., 87 джерел
Об'єкти дослідження – перетворення слабомагнітних оксидів і гідроксидів заліза на сильномагнітний магнетит під впливом відновників та температури.
Метою роботи є з’ясування закономірностей перетворень кристалічної структури та магнітних властивостей природних та синтетичних магнітовпорядкованих залізовмісних мінералів під впливом зовнішніх факторів (відновники, температура, розчини).
В результаті виконаної роботи досліджено перетворення структури та магнітних властивостей природного і синтетичних гематиту та гетиту під впливом температури, відновників та розчину солей заліза. Показано, що у присутності вуглеводів, монооксиду вуглецю та сидериту слабомагнітний гематит та гетит перетворюється на сильномагнітний магнетит. Показано, що нагрівання сидериту та суміші сидериту та гематиту призводить до утворення магнетиту без додавання будь-якого відновника. Також встановлено, що інкубація гетиту та гематиту у водному розчині солей заліза призводить до їх часткового перетворення на магнетит. Крім того, визначено склад і властивості зразків до та після перетворень методами рентгеноструктурного аналізу, магнітометрії, термомагнітного аналізу та скануючої електронної мікроскопії. Отримані результати можуть бути використані при вирішення задач, пов’язаних з виробництвом залізорудних концентратів з бідних окиснених залізних руд.
Автори:
Пономар Віталій Павлович
Антоненко (Савченко) Тетяна Сергіївна
Інші автори:
Ключові слова:
ГЕМАТИТ, ГЕТИТ, МАГНЕТИТ, ОКИСНО-ВІДНОВНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ, РЕНТГЕНОСТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ, МАГНІТОМЕТРІЯ
Керівник:
Пономар Віталій Павлович
РК:
0117U006213
Роки виконання:
2017 - 2018
МОВИ
КЛЮЧОВІ СЛОВА